Podsumowanie Jubileuszowego 30 Łaskarzewskiego Biegu Konstytucji 3 Maja.

Tradycyjnie już od 1994 r. odbywa się w Łaskarzewie Bieg Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie prowadzone pod hasłem „Sprawny bo trzeźwy – trzeźwy bo sprawny”. Od kilu lat organizowane jest w formule Biegu głównego dla młodzieży i dorosłych oraz Pikniku biegowego dla dzieci w kategoriach wiekowych: 5-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-15 lat.

CHEBELLO

Nasz bieg ma wieloletnią tradycję i cieszy się dużą popularnością. Jest to jeden z najstarszych biegów 3 majowych w regionie, a być może nawet w kraju. W tym roku zgłosiło się do biegu 95 uczestników z naszego powiatu i nie tylko. O godzinie 13.00 z przed Kopca Kościuszki w Krępie, na trasę liczącą 7 km wystartowało 81 biegaczy. Trasa przebiegała ulicami Gminy Łaskarzew, w kierunku Celinowa a następnie ulicami Łaskarzewa, do mety przy Pomniku Niepodległości w Alejkach Łaskarzewskich. Zwycięzca 30 jubileuszowej edycji potrzebował 24 i pół minuty na jej pokonanie. Wyniki biegu głównego:

Trzy pierwsze miejsca wśród Mężczyzn:

1. Pierwsze miejsce Robert Świecak uczestnik z Woli Paduchownej w Gminie Miastków Kościelny – czas 24.30 min.,

2. Drugie miejsce Tomasz Suchodolski uczestnik ze Skurczy w Gminie Wilga – czas 25.08 min,

3. Trzecie miejsce Filip Rękawek uczestnik z Garwolina – czas 25.19 min.,

Trzy pierwsze miejsca śród Kobiet:

1. Pierwsze miejsce Daria Podsiadło uczestniczka z Łaskarzewa – czas 27.31 min.,

2. Drugie miejsce Agnieszka Ragus-Suszczyńska uczestniczka z Helenowa Starego z Gminy Łaskarzew – czas 28.54 min,

3. Trzecie miejsce Małgorzata Ptaszyńska uczestniczka z Warszawy – czas 30.44 min

6. Najlepszy uczestnik z Gminy Łaskarzew – Jarosław Wójcik

Piknik biegowy w Alejkach Łaskarzewskich.

Biegi w ramach pikniku biegowego dla dzieci zaczęły się o godzinie 15.00 w Alejkach Łaskarzewskich na 3 dystansach, tj. 100 m, 400 m i 800 m. W pikniku biegowym dla dzieci i młodzieży w 5 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców wzięło udział 128 młodych uczestników.

W kategorii 5-7 lat w biegu na 100m:

wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła: Pola Rojek, 2. Marianna Winek, 3. Lidia Rosłaniec.

wśród chłopców 1 miejsce zajął Dawid Nowosielski, 2. Tymon Oracz, 3. Michał Szczęsny

LISTA

W kategorii 8-9 lat w biegu na 400m:

wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Maja Parol, 2. Martyna Cichecka, 3. Aleksandra Bukowska

wśród chłopców 1 miejsce zajął Aleksander Winek, 2. Filip Walicki, 3. Stanisław Wróbel

LISTA

W kategorii 10-11 lat w biegu na 400m:

Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Lidia Czarnecka, 2. Lena Parol, 3. Aleksandra Ziędalska

Wśród chłopców 1 miejsce zajął Hubert Celebudzki, 2. Maciej Oracz, 3. Dominik Kusak

LISTA

W kategorii 12-13 lat w biegu na 800m:

Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Lena Balas, 2. Julia Purgal, 3. Laura Dąbrowska

Wśród chłopców 1 miejsce zajął Konrad Sowa, 2. Tadeusz Pałyska, 3. Aleksander Grudziński

LISTA

W kategorii 14-15 lat w biegu na 800m:

Wśród dziewcząt 1 miejsce zajęła Wiktoria Barna, 2. Alicja Czarnecka, 3. Zosia Władzińska

Wśród chłopców 1 miejsce zajął Jan Misiak, 2. brak, 3. brak

LISTA

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, plakaty oraz czapeczki z logo 30 biegu.

Obsługą bufetu regeneracyjnego dla uczestników zajęli się Wolontariusze razem z Paniami z Koła Gospodyń „Serbianki” w siedzibie Koła, tzw. Stodole.

Bezpieczeństwo na trasie zabezpieczały OSP z Łaskarzewa oraz kadeci z Liceum Ogólnokształcącego w Łaskarzewie.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom oraz osobom wspierającym i uczestniczącym w przygotowaniu i organizacji biegu. Indywidualnie Panu Stanisławowi Buszcie pełniącemu od lat funkcję głównego sędziego biegu oraz niestrudzonemu Panu Henrykowi Dąbrowskiemu za 30 letni wkład organizacyjny i komandorowanie Biegowi.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają na imprezę po raz 31 w przyszłym roku.