Zapraszamy na XXVIII Bieg Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do udziału w XXVIII biegu 3 maja 2022r. w rocznicę i dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Wydarzenie odbywa się pod hasłem:
„SPRAWNY BO TRZEŹWY – TRZEŹWY BO SPRAWNY”

TRASA:

Trasa biegu o długości: 14 km
Start: Sobolew,
przez: gm. Maciejowice i gm. Łaskarzew
Meta: Miasto Łaskarzew – Pomnik Odzyskania Niepodległości.
Spotkanie – poczęstunek po biegu: Park Alejki w Łaskarzewie, STODOŁA Koło Gospodyń Serbianki.

ZGŁOSZENIA:

Udział w biegu jest bezpłatny.

Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 30 kwietnia 2022r.
– podstawowy formularz zgłoszeniowy dla dorosłych i młodzieży od 17 lat do obowiązkowego wypełnienia dostępny TUTAJ
– podstawowy formularz zgłoszeniowy dla dzieci do obowiązkowego wypełnienia dostępny TUTAJ
– formularz Internetowy dla uczestników, którzy nie mają możliwości zgłoszenia osobistego w wyznaczonym terminie dostępny TUTAJ (wypełniony podstawowy formularz zgłoszeniowy w wersji papierowej należy złożyć u organizatorów najpóźniej w dniu biegu.)

1. Zgłoszenie osobiste:

а) W siedzibie Stowarzyszenia C.I.A., ul. Alejowa 13 w Łaskarzewie
(II piętro budynek OSP Łaskarzew), w dniu 29 kwietnia 2022r. od 19.00 do 20.00
– Pana Henryka Dąbrowskiego UM Łaskarzew (kontakt tel. 517978427) i Pana Pawła Trzaskowskiego „DENTA MEDICA”
b) w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Sobolewie, oraz Gończycach
c) w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach
d) w siedzibie DPT Bajka i stow. CIA w Łaskarzewie
e) w sekretariatach Urzędów : Miasta Łaskarzew, Gmin: Sobolew, Łaskarzew, Maciejowice.

2. Informacja: facebook UM Łaskarzew XXVIII Bieg z okazji uchwalenia konstytucji 3 Maja

HARMONOGRAM BIEGU 3 MAJA 2022:

1. Godzina 10.45: zbiórka uczestników z Łaskarzewa ul. Alejowa 13 (DPT „Bajka”) przejazd na miejsce startu w Sobolewie
2. Godzina 11.00: zbiórka zgłoszonych uczestników przed siedzibą Urzędu Gminy w Sobolewie, ul. Rynek 1,
– dopełnienie formalności zgłoszeniowych, wydanie pakietów startowych, zdeponowanie ubrań i rzeczy osobistych,
3. Godzina 12.00: START – Urząd Gminy w Sobolewie
4. Półmetek – Kopiec Kościuszki – Krępa.(dla 1 biegacza nagroda niespodzianka)
5. Do godziny 14.00 : META w Łaskarzewie – Pomnik Odzyskania Niepodległości
6. od godz.14.00 – wręczenie nagród dla uczestników biegu głównego, bufet

Patronat honorowy:

1. Burmistrz Miasta Łaskarzew
2. Wójt Gminy Łaskarzew
3. Wójt Gminy Sobolew
4. Wójt Gminy Maciejowice

Organizatorzy:

1. Stowarzyszenie Centrum Integracyjno Animacyjne
2. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień w Łaskarzewie
3. Ochotnicza Straż Pożarna w Łaskarzewie
4. Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie
5. Gminny Ośrodek Kultury w Sobolewie
6. Zespół Szkół Nr 1 w Łaskarzewie im. Szarych Szeregów
7. Koło Gospodyń Serbianki

Patronat Medialny:

1. Twój Głos – gazeta powiatu garwolińskiego

Nagrody:

1. Burmistrz Miasta Łaskarzew: pamiątkowe puchary dla zwycięzców,
2. Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie: nagrody pieniężne dla 3 pierwszych uczestników biegu, tj. 1 miejsce, 2 miejsce, 3 miejsce, oraz dla najlepszej kobiety, najstarszego uczestnika (senior +) i dla najlepszych uczestników z 4 gmin.
3. Wójtowie i Burmistrz (z 4 gmin) indywidualne nagrody dla najlepszych uczestników z ich miejscowości
4. Bella Pizza w Łaskarzewie: nagroda w postaci voucherów gastronomicznych za 1 miejsce 100 zł za 2 miejsce 80 zł i za 3 miejsce 50 zł,
5. MKRPAiU w Łaskarzewie: trofea dla uczestników biegu w kategorii dzieci i młodzież.

W ramach święta majowego PIKNIK BIEGOWY 3 – majowy (dla dzieci i młodzieży ze szkół w Łaskarzewie) w Alejkach od godz.14.00 w kategorii chłopcy i dziewczynki 1. od godz.13.45 – wydawanie pakietów startowych dla dzieci
2. godz.14.00 – start w biegu na 100 m dla dzieci w wieku 5-7 lat (chłopcy/dziewczynki)
3. godz.14.30 – start w biegu na 400 m dla dzieci w wieku 8-11 lat (chłopcy/dziewczynki)
4. godz.15.00 – start w biegu na 800 m dla dzieci w wieku 12-16 lat (chłopcy/dziewczynki)
5. Warunki uczestnictwa i zgłoszenia jak w biegu podstawowym ( dodatkowo zgoda rodziców lub opiekunów prawnych, oraz ich obecność podczas biegu) . Odbiór numerów startowych przez uczestników przed biegiem (obowiązkowo wraz z opiekunami).