Polskie Sieci Elektroenergetyczne wzmacniają organizacje pozarządowe w powiecie garwolińskim.

Już w sierpniu Polskie Sieci Elektroenergetyczne przekażą wsparcie finansowe w kwocie 20 000 zł na zakup 6 nowoczesnych laptopów, urządzenia wielofunkcyjnego i monitora interaktywnego Stowarzyszeniu Centrum Integracyjno Animacyjnemu z Łaskarzewa. W nowoczesny sprzęt IT zostanie wyposażona sala dydaktyczna stowarzyszenia przy ul. Alejowej 13 w Łaskarzewie co znacząco wzmocni działania edukacyjno-doradcze prowadzone na rzecz wsparcia aktywności społecznej mieszkańców powiatu garwolińskiego. Są to zaplanowane efekty w ramach programu społecznego WzMOCnij Swoje Otoczenie, gdzie projekt Stowarzyszenia Centrum Integracyjno Animacyjnego z Łaskarzewa został pozytywnie oceniony w III edycji konkursu i wybrany do realizacji. Obecnie finalizujemy pierwsze zakupy sprzętu IT w postaci 6 laptopów. – mówi Tadeusz Rutkowski Wiceprezes Stowarzyszenia CIA.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Celem programu jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin i powiatów, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Kozienice – Miłosna w powiecie garwolińskim. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego ze względu na konieczność zapewnienia zasilania północno-wschodniej i centralnej Polski oraz niezawodnego wyprowadzenia mocy z Elektrowni Kozienice.
Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie