Pierwsze spotkanie w grupie IKK w 2020 roku

Nasze spotkania w 2020 roku zaczęliśmy w dniu 9 stycznia o 18.00. Zajęcia poświęciliśmy wyszukiwaniu wiadomości w internecie za pomocą Google!
Stanisław Świerczyński, prowadzący spotkania Integracyjnego Kącika Komputerowego, przekazał sporą dawkę wiedzy na temat popularnej wyszukiwarki Google. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że internetowa wyszukiwarka to inaczej oprogramowanie, którego zadaniem jest przefiltrowanie i skatalogowanie informacji znalezionych na stronach internetowych, a następnie podanie wyników szukającym użytkownikom. Informacje te mogą przybrać formę zdjęć, filmów, infografik czy konkretnych stron internetowych. Głównym ich celem, jest podanie jak najlepszej odpowiedzi na dane zapytanie złożone ze słów kluczowych i wyrażeń. To na nich wykonuje się działania SEO (ang. search engine optimization), które mają na celu lepsze rankingowanie danej strony.
Udział wyszukiwarek w rynku w Polsce
Google zabiera prawie całość dla siebie – z tego narzędzia korzysta ponad 98% polskich internautów. Niecałe 2 procent udziału w rynku rozdzielone jest pomiędzy inne wyszukiwarki, takie jak:
* Bing,
* Yahoo,
* DuckDuckGo,
* Interia Katalog.

Wesprzyj nas!

ul. Alejowa 13
08-450 Łaskarzew

Skip to content