Centrum Nauki Kopernik w Łaskarzewie

W dniu 2 i 3 lipca w Stodole w Parku Alejki w Łaskarzewie pojawił się Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Wizyta jest częścią szerszego projektu, w którym w całej Polsce weźmie udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości. Realizuje go 20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek w zanadrzu – udowadniając, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.Dzięki projektowi „Naukobus” Centrum Nauki Kopernik dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań.
To nie tylko poszerzania wiedzy ale i dobra zabawa. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i zdobywać wiedzę – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.
Wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych.
Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Wesprzyj nas!

ul. Alejowa 13
08-450 Łaskarzew

Skip to content